Пушките на Бони и Клајд продадени на аукција

Две пушки, кои биле употребени во грабежите на банки од страна на „славните“ американски одметници Бони и Клајд биле продадени на интернет аукција за 210.000 долари, пренесува Дејли Телеграф. На интернет аукцијата биле продадени пушките кои биле запленети во скривалиштето на одметниците во Џоплин, Мисури во 1933 година. Се работи за автоматската пушка „Томпсон“ позната како „ Tommy gun “, како и за „ Винчестерка “ од 1897 година. Се верува дека пушките биле запленети во акцијата на полицијата во една куќа во Џоплин, во 1933. година. Во таа престрелка загинале двајца полицајци, но Бони, Клајд и членовите на нивната банда успеале да избегаат.
| | веќе видена | слични

Двете пушки за кои се верува дека им припаѓале на познатите одметници од 30-сетите години на минатиот век Бони и Клајд се продадени на аукција за 210.000 долари. Според магазинот „Џоплин глоуб“, онлајн купувач од источниот брег во саботата го купил оружјето за кое се верува дека е запленето во полициска рација врз нивното засолниште во 1933 година во Џоплин, кога се убиени двајца полицајци, а членовите на бандата успеале да побегнат. Продадени се „томиган“ и „винчестерка“ од 1897 година. Аукциската куќа Мајо од Канзас сити не доби дозвола да го објави името на купецот.
| | веќе видена | слични

На аукција одржана во саботата која ја организираше аукциската куќа „Мајо“ од Канзас Сити, продадени се двете пушки за кои се верува дека им припаѓале на познатите одметници од 30-тите години на минатиот век Бони и Клајд. Според магазинот „Џоплин глоуб“, онлајн купувач од источниот брег во саботата го купил оружјето по цена од 210.000 долари, за кое се верува дека е запленето во полициска рација врз нивното засолниште во 1933 година во Џоплин, кога се убиени двајца полицајци, а членовите на бандата успеале да побегнат. Продадени се „Томиган“ и „Винчестерка“ од 1897 година. Аукциската куќа Мајо од Канзас сити не доби дозвола да го објави името на купувачот.
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните сами да ги читаат и слушаат изјавите од лидерите, за да не бидат под влијание на разни пропаганди, вели долгогодишниот аналитичар за Балканот од ...
сите 123 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 67 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Н.А.(31) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување ...
сите 167 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 69 | | | веќе видена

Скандал во Маврово. Нападнат новинарот Љупчо Златев кој денеска на лице место токму од Маврово сакаше да ја информира јавноста за случајот поврзан со викенд ...
сите 25 | | | веќе видена

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пушките на Бони и Клајд продадени на аукција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: