Оригиналната трилогија Ѕвездени војни на Лукас против таа на Дизни


4 копии
2 копии

Никогаш немој да пиеш кафе сам! – Ова е мотото на уметникот Рубин Трејси од Вашингтон,поранешен скулптор на Дизни маскоти. Тој изработува карикатури од камен, ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 195 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 72 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ќе предложат создавање на меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив, во момент кога администрацијата ...
сите 196 | | | веќе видена

Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада.Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оригиналната трилогија Ѕвездени војни на Лукас против таа на Дизни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: