Оригиналната филмска музика во „Обликот на Водата“


Училишниот оркестар тивко ги штима инструментите во музичкиот хол во подготовки за изведба на музиката од филмот „Обликот на водата“ (The Shape of Water) од композиторот Александар Десплат . Кога Александар Десплат создава музка која потсетува на „олд-скул“ композиција, ги местиме шаторите, седнуваме и слушаме. Тоа е звукот кој го сакаме откако прв пат сме чуле музика и секое безгрижно свиркање во романтичните мелодии нé сместува во најдобро расположение. „Обликот на водата“, е совршена комбинација на бајка и романса, а ние се фаќаме замечтаени низ најдобрите моменти и запленети низ сериозните. Додека Гиљермо дел Торо го испитувал обликот на водата во оваа љубовна приказна помеѓу нема чистачка и суштеството со влажни очи и светкави крлушки, францускиот композитор го насочил своето внимание кон начинот на кој водата навистина звучи и начинот на кој ја чувствуваме. Музиката на Десплат го потенцира човековото својствено во двата главни лика и ни овозможува да се вкорениме во овие двајца несовпадливи љубовници ...
| | веќе видена | слични

Останато

Памела Андерсон беше гостинка на синоќешната вечера на фудбалскиот клуб Олимпик од Марсеј , каде се собирала помош за сиромашните деца од градот. наеднаш , во ...
сите 225 | | | веќе видена

Дали потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири прави пуч во ИВЗ или во партијата? Во екот на изборната кампања Зекири бара чистка во неговата матична партија, а ...
сите 365 | | | веќе видена

Како исходот од првиот круг на македонските претседателски избори ќе влијае на политичките елити, на вториот круг, и воопшто на политичката ситуација во ...
сите 290 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оригиналната филмска музика во „Обликот на Водата“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: