Оргинални клише фотографии!

Некој да ми кажуваше немаше да верувам. Да не се појавеа споменициве низ градов, немаше да дознаеме што најмногу му фали на Скопје! Вистински, оригинални клише фотографии! Да ви илиустрираме. Ќе тргнеме од улица „Македонија“, па полека полека ќе се упатиме кон плоштадот. Да не беше бикот, каде на друго место ќе добиевте таква шанса да јавнете ваков јак бик??? Можеби на корида во Шпанија? Само на неколку метри се наоѓа шмизлата. Најголема атракција кај мажите. Најверојатно се сликаат поради тоа што сите сонуваат да бидат со една ваква. Но, има и такви што сакаат со две. Да се сликаат со две. Па помеѓу сите овие шмизли да не го пропуштиме и чевларчето. Да можеше да наплаќа за секој чевел што му поминал, ќе си се опарел. И така стигнавме на плоштадот кај Саше и Буки. Јасно е дека и овој споменик ќе влезе во историјата на скопските клише фотографии. Нооооооо..... како ли ќе изгледа сликата?? Ако дојдете до некоја генијална идеја слободно пишете ни.
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Благица Ласовска, изрази загриженост за безбедноста на поранешниот собраниски претседател, Трајко Вељаноски, за чиј имунитет се ...
сите 490 | | | веќе видена

Кралот на народната музика, кој што загина во сообраќајна несреќа во германија, беше австриски осигуреник, а неговата сопруга од осигурителната компанија ќе ...
сите 285 | | | веќе видена

Денеска завршува конкурсот на СДСМ за пријавување на кандидати за претседател на државата, но останува да се види колку тоа ќе има влијание на конечниот избор, ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оргинални клише фотографии!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: