Оргинални клише фотографии!

Некој да ми кажуваше немаше да верувам. Да не се појавеа споменициве низ градов, немаше да дознаеме што најмногу му фали на Скопје! Вистински, оригинални клише фотографии! Да ви илиустрираме. Ќе тргнеме од улица „Македонија“, па полека полека ќе се упатиме кон плоштадот. Да не беше бикот, каде на друго место ќе добиевте таква шанса да јавнете ваков јак бик??? Можеби на корида во Шпанија? Само на неколку метри се наоѓа шмизлата. Најголема атракција кај мажите. Најверојатно се сликаат поради тоа што сите сонуваат да бидат со една ваква. Но, има и такви што сакаат со две. Да се сликаат со две. Па помеѓу сите овие шмизли да не го пропуштиме и чевларчето. Да можеше да наплаќа за секој чевел што му поминал, ќе си се опарел. И така стигнавме на плоштадот кај Саше и Буки. Јасно е дека и овој споменик ќе влезе во историјата на скопските клише фотографии. Нооооооо..... како ли ќе изгледа сликата?? Ако дојдете до некоја генијална идеја слободно пишете ни.
| | веќе видена | слични

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 76 | | | веќе видена

Шефот на пратеничката група на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Авдулах Хоти смета дека дијалогот со Србија можат да го водат единствено претставителни и ...
сите 158 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Во Македонија за неколку дена пристигнуваат две слоници. Војо Иванов зоо неговател вели дека станува збор за две слоници, едната има 40, другата 50 години, ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оргинални клише фотографии!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: