Орбан ветува дека ќе се бори против промигрантските политики на Макрон

2 копии

Унгарскиот премиер изјави дека претседателот на Франција, Емануел Макрон, е лидерот на силите за имиграција и дека премиерот чувствува оти има должност да му ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Премиерот на Унгарија, Виктор Орбан изјави дека францускиот претседател Емануел Макрон е лидер на промигрантските сили во Европа и поради тоа чувствува ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави оти би сакал да антимигрантските партии да освојат мнозинство на изборите за Европски парламент, закажани за мај ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Во Будимпешта денес се одржуваат анти-владини демонстрации, на кои се собрани илјадници демонстранти под слоганот „Национален протест против робовладетелскиот ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 10 000 луѓе протестираа во Будимпешта пред парламентот на Унгарија поради новиот закон за труд. Новиот закон на работодавците во земјата во која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на „Независни Грци“ Панос Каменос, во интервју за грчата телевизија „Скај“, истакна дека договорот од Преспа е невалиден затоа што на него го нема ...
сите 406 | | | веќе видена

Откако британскиот Парламент отфрли договор за брегзит на премиерката Тереза Меј со Брисел, можноста Велика Британија да ја напушти Европската унија без ...
сите 403 | | | веќе видена

Зоран Заев на сметка на уставниот поредок, на сметка на државните и национални интереси се самопромовира во лидер со најголем рејтинг меѓу етничките Албанци, ...
сите 377 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Орбан ветува дека ќе се бори против промигрантските политики на Макрон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: