Брисел ја тужи Унгарија пред Европскиот суд на правдата заради мигрантите

Европската комисија денес почна правна битка против Унгарија во врска со правилата на ЕУ за миграцијата и го означи како нелегален законот „Стоп Сорос“ со кој ...
| | веќе видена | слични
5 копии
7 копии
7 копии

Тој посебен данок е дел од антимигрантската политика на премиерот Виктор Орбан кој тврди дека масовниот влез во Европа на главно муслиманските мигранти е ...
| | веќе видена | слични

Унгарските пратеници го усвоија законот за воведување на данок од 25% на парична или материјална поддршка за организациите кои што ја промовираат миграцијата. ...
| | веќе видена | слични
12 копии
2 копии

Премиерот на Унгарија Виктор Орбан го потпишува и во име на Вишеградската четворка, тој го поздравува решението што двете земји, Република Македонија и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 198 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 216 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 124 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брисел ја тужи Унгарија пред Европскиот суд на правдата заради мигрантите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: