Орбан се извини и побара да не ја исклучат неговата партија од ЕПП


Унгарскиот премиер Виктор Орбан испрати писмо до лидерите на европските конзервативни партии кои побараа исклучување на неговата партија Фидес од Европската ...
| | веќе видена | слични

Европската народна партија(ЕПП), групација на десниот центар во Европскиот парламент, денеска изгласа суспензија на Фидес, партијата на унгарскиот премиер ...
| | веќе видена | слични

Партијата покер што Виктор Орбан ја играше подолго време со својата европска асоцијација, најголемата партиска групација во Европскиот парламент, онаа на ...
| | веќе видена | слични

Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави дека бил подготвен да ја напушти Европската народна партија на состанокот за тоа дали оваа алијанса треба да ја протера ...
| | веќе видена | слични

Европската народна партија вчера го суспендираше членството на унгарската партија Фидес. Ова го соопшти нејзиниот лидер Жозеф Дол. Политичката организација на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев останува оптимист за добивање позитивна одлука од Европскиот совет за датум за преговори и верува дека на 17 и 18 октомври ќе има конечен ...
сите 533 | | | веќе видена

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева по четири дена болничко лекување во клиниката „Жан Митрев“ денеска треба да биде вратена во притвор во ...
сите 360 | | | веќе видена

Со заедничко отворено писмо насловено „Да го придвижиме Западен Балкан напред“, шефовите на дипломатиите на Чешка, Полска, Словачка и Унгарија, бараат ЕУ да ...
сите 245 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 58 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 186 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Орбан се извини и побара да не ја исклучат неговата партија од ЕПП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: