Ципрас се договори со Меркел да прифаќа кандидати за азил


2 копии
4 копии
2 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел и унгарскиот премиер Виктор Орбан ги истакнаа во четвртокот меѓусебни разлики по прашањето за имиграцијата, но се ...
| | веќе видена | слични

Курц истакна дека двете страни се согласиле оти плановите на Германија повразани со границата нема да и наштетат на Австрија. Германија, Австрија и Италија ...
| | веќе видена | слични
6 копии
7 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска оцени дека спорот околу мигрантска политика меѓу владините партнери, не ја нарушува стабилноста на нејзината ...
| | веќе видена | слични

Германија, Австрија и Италија следната недела ќе разговараат за тоа како да се „затвори“ јужната мигрантска рута кон Европа и планираат заедно да работат на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел го предупреди американскиот претседател Доналд Трамп на опасноста од „трговска војна“ доколку САД ги спроведат заканите за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На повеќето рочишта на СЈО адвокатот на екс министерот за транспорт Миле Јанакиески и поранешниот генерален секретар на владата Кирил Божиновски, Еленко ...
сите 397 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 242 | | | веќе видена

Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија, истакна премиерот Зоран Зав во интервју за Алсат-М, посочувајќи на примерот со поранешниот хрватски премиер Иво ...
сите 207 | | | веќе видена

Денеска Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ со панел дискусија го прослави Светскиот ден на студентите. На панел дискусијата присуствува претседателот на ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ципрас се договори со Меркел да прифаќа кандидати за азил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: