ОРБАН НА ГОДИШНИНАТА ОД УНГАРСКАТА РЕВОЛУЦИЈА: Ќе ја загубиме Европа ако не ја заштитиме нашата христијанска култура

Европските народи треба да сфатат дека Европа нема да има слободен живот без својата христијанска култура, порача вчера премиерот на Унгарија, Виктор Орбан, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Орбан се извини во писмото до Европската народна партија , но сепак напиша дека ги задржува своите претходни политички ставови. Тринаесет конзервативни партии ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Унгарскиот премиер Виктор Орбан упати писмо до европските политичари кои иницираа изфрлање на неговата партија Фидес од Европската народна партија (ЕПП) во кое ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Унгарскиот премиер Виктор Орбан испрати писмо до лидерите на европските конзервативни партии кои побараа исклучување на неговата партија Фидес од Европската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски денеска се повлече од учеството во Комитетот за интеграција на Република Северна Македонија во НАТО Алијансата. ...
сите 157 | | | веќе видена

Руската авиокомпанија „Аерофлот“ ќе ја откаже до ноември нарачката на 20 авиони „Боинг 737 Макс“, освен ако компанијата Боинг може да и гарантира безбедност на ...
сите 239 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Гордана Силјановска-Давкова, вчера оствари средба со граѓаните во општина Крива Паланка и разговараше со нив за енормното загадување ...
сите 134 | | | веќе видена

За само неколку дена, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, три пати остро ја нападна Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, споменувајќи мафијашко и рекетарско ...
сите 226 | | | веќе видена

Сончево со мала до умерена облачност, најавува УХМР за утре. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови до засилен ветер од западен правец. Прогноза за ...
сите 194 | | | веќе видена

,,Во Венецуела има над 20 000 кубански војници на важни локации . И навистина владеат. Имаме и колумбиски герилци , бунтовници кои контролираат делови ан ...
сите 145 | | | веќе видена

Во своето гостување во емисијата „И што сега“ на МРТ, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски повикувајќи се на изјавата на Заев, истакна дека ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОРБАН НА ГОДИШНИНАТА ОД УНГАРСКАТА РЕВОЛУЦИЈА: Ќе ја загубиме Европа ако не ја заштитиме нашата христијанска култура

Од:
До кого (е-маил):
Порака: