Дали граѓаните поддржуваат промена на името (Анкета)


2 копии
2 копии

Половина од етничките Македонци даваат поддршка за менување на името на државата со цел влез на Македонија во ЕУ и НАТО, покажува анкетата на Институт за ...
| | веќе видена | слични
7 копии
7 копии

Законот за употреба на јазиците нема да го подобри соживотот во Македонија сметаат 51 процент од граѓаните, наспроти 44 проценти кои одговориле позитивно, ...
| | веќе видена | слични

Законот за употреба на јазиците предизвика голема дискусија во јавноста. Политичките партии и јавноста се поделени околу предложеното решение. Преку телефонска ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 163 | | | веќе видена

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 96 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали граѓаните поддржуваат промена на името (Анкета)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: