Оптимизам и исчекување за датум за старт на преговорите

7 копии

1 5 мај 2019, Скопје, Северна Македонија Интеграцијата на земјите од Западен Балкан во Европската Унија, билатералните прашања, безбедносните предизвици и ...
| | веќе видена | слични

Во македонската Влада владее оптимизам дека земјата во јуни ќе добие датум за отворање на пристапните преговори. Ваквите надежи се засилија по вчерашната ...
| | веќе видена | слични
15 копии
10 копии
4 копии

Северна Македонија исклучително добро напредува на патот кон Европската унија. Таа е позитивен пример на земја која направи голем чекор напред. Затоа се ...
| | веќе видена | слични

14 мај 2019, Холидеј Ин, Скопје, Северна Македонија Форумот го отвори Марко Трошановски, претседател на Институт за демократија „Социетас Цивилис“ кој рече ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Тинк тенк форумот „Зајакнување на европската интеграција на Западен Балкан – Учејќи од минатото, подготвувајќи се за иднината” во организација на Институт за ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на берлинскиот процес, а под претседателство на полска, во скопје за прв пат се одржа тинк тенк форум на земјите од западен балкан.. Политичари, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменик министерот за надворешни работи, Андреј Жерновски, го отвори и се обрати на Форумот насловен „Зајакнување на европската интеграција на Западен Балкан – ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ партијата заштитник на криминалот се уште молчи и не кажува кога нивните пратеници кои се обвинети во судски процеси ќе покажат морална одговорност ...
сите 231 | | | веќе видена

Променливо облачно време со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од југоисточен и јужен правец ќе преовладува утре и во вторник. Во попладневните ...
сите 269 | | | веќе видена

Присуството на САД на Блискиот Исток е најслабо во историјата, изјави заменик-командантот на иранската елитна Револуционерна гарда, контра-адмирал Али ...
сите 152 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 161 | | | веќе видена

Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх во "аферата Ибица" и натаму е мистерија, иако веќе со денови на социјалните мрежи кружи ...
сите 162 | | | веќе видена

Данкан Лоренс, холандскиот претставник на овогодишната „Евровизија“, допрел до срцата на милионите луѓе што го следат овој натпревар и иако многумина ја ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оптимизам и исчекување за датум за старт на преговорите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: