ВМРО обвинува за поскапување на услугите на „Градски пазар“


2 копии

Охриѓани плаќаат поскап дизел, зголемени се цените на производите и јавниот градски превоз, зголемена е цената на водата а поскапеа сметките за нискоградба, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Трошоците за живот за февруари се зголемени за 1,9 % во споредна со истиот месец лани . Трошоците за живот во февруари во однос на јануари оваа година бележат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Трошоците за живот во февруари оваа година се зголемија за 1,9 отсто во однос на февруари минатата година. Катастрофалните политики на СДСМ на економски план ...
| | веќе видена | слични

Во јавноста постојано излегуваат информации за континуираното задолжување што владата и Министерството за финансии го прават. Имено, само од почетокот на оваа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 226 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

Продолжува максималниот ефект на ракометарите на Вардар на средбите со шведски Кристијанштад, откако вечерва во СЦ „Јане Сандански“ црвено-црните триумфираа со ...
сите 153 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

Вечерва стартуваше 39. издание на ИФФК “Браќа Манаки” во Битола. Со црвен тепих и доделување на наградите на овогодинешните лауреати беше отворен фестивалот. ...
сите 69 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО обвинува за поскапување на услугите на „Градски пазар“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: