Службите подготвени за доаѓањето на Андреа


2 копии
2 копии

Најавите за можности за невреме поради циклонот Андреа беа причина на иницијатива на градоначалникот на општина Маврово и Ростуше, Медат Куртовски, вонредна ...
| | веќе видена | слични

На средбата, на која покрај општината присуствуваа и претставници на Полициската станица, Здраствениот дом, Јавното комунално претпријатие „Маврово", како и ...
| | веќе видена | слични

По најавите на метеролозите за продолжување на обилните врнежи и за силно невреме во наредните денови, денес заседаваше Општинскиот штаб за заштита и зпасување ...
| | веќе видена | слични

Превентивните мерки и активности во врска со очекуваните обилни врнежи од дожд и евентуално невреме беа главната тема на разговор на состанокот на општинскиот ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Гевгелија, Сашо Поцков, во координација со членови на Кризниот штаб и другите надлежни институции, денеска договорија преземање ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Општина Тетово соопшти дека е оформен кризен штаб откако метереолозите најавија можности за невреме поради циклонот „Андреа“ како и дека се преземени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Итно донесување на мораториумот за градба и обновата на колкеторскиот систем се приоритетите за Власта но и решенија за спас на Охрид велат екологистите ден ...
сите 127 | | | веќе видена

Безбедносните реформски закони добија собраниска разврска. По неколку месечното усогласување помеѓу власта и опозицијата, законите со вградени забелешки од ...
сите 86 | | | веќе видена

 Иако имала обврска досега четири пати да поднесе анкетен лист за имотната состојба, бидејќи толку пати и се продолжувал мандатот вршител на должност, тоа не ...
сите 47 | | | веќе видена

Одделот за сузбивање организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против лицата Д.П. (51), вработен како претседател и член на Регулаторна ...
сите 24 | | | веќе видена

Не се пријавил на оглас, а добил работа. Прво добил решение за вработување, па дури потоа ги доставил документите кои се барале со огласот. Се вработил не било ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Службите подготвени за доаѓањето на Андреа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: