Општина Струмица поднесе барање за намалување на стапката на ДДВ за гасот


2 копии

За Oпштина Струмица решавањето на проблемот со аерозагадувањето, во кое во најголем дел учествува затоплувањето на домовите со различни енергенси, е преку ...
| | веќе видена | слични

Општина Струмица доставила барање до Владата за намалување на стапката на данокот на додадена вредност (ДДВ) за гасот од 18 на пет проценти. Според ...
| | веќе видена | слични

Пролетва ќе почнат градежните активности на реализација на новиот коридор во нашиот град. Станува збор за булеварот кој ќе поминува низ населбата Ќерамидница и ...
| | веќе видена | слични

Денеска официјално е потпишан тендерот за гасификација на Гинеколошката болница во Чаир, Мајка Тереза. Вака извести министерот за здравство Венко Филипче. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменик-министерот за животна средина и просторно планирање, Јани Макрадули, и градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ, ја посетија детската ...
| | веќе видена | слични

Денес сите градинки на територија на Општина Центар добија прочистувачи за воздух, согласно одлуката на Министерството за животна средина и просторно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Град Скопје досега нема добиено доказ дека некоја постапка е почната во Специјалната болница по гинекологија и акушерство „Мајка Тереза" во Чаир, по написите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако во рок од 30 дена министерството за здравство почне постапката за промена на начинот на греење во гинекологија Чаир, Град Скопје ќе ја преиспита одлуката ...
| | веќе видена | слични

Иако министерот за здравство, Венко Филипче рече дека Гинеколошката болница „Мајка Тереза“ во Чаир нема да се затвори, сепак првиот човек на Град Скопје, Петре ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Струмица поднесе барање за намалување на стапката на ДДВ за гасот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: