Во Општина Струга за прв пат пешачки премин обележан со пластифицирана боја

Во рамките на градежните работи кои се во тек за поставување услови за побезбеден сообраќај за прв пат во Општина Струга пешачкиот премин се обележа со ...
| | веќе видена | слични

100тина семејства на ул. Бистрица немаат пристапен пат за автомобили до своите домови. Жителите на два стамбени блокови и 10тина куќи се жалат дека се ...
| | веќе видена | слични

Пешачкиот премин Шибуја во Токио е еден од најфреквентните во светот. Во екот на „шпицот“ преку него за околу 180 секунди минуваат по околу 2500 луѓе. Овој ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти на денот:Венко Филипче штанцаше милионски тендери, но не знае да ги заштити граѓаните од Корона вирусот.ЈО молчи и не отвора постапка ...
сите 284 | | | веќе видена

СДСМ ги почитува европските принципи за слобода и демократија и затоа го поддржува развојот на медиумите и слободата на говорот и аргументираната критика. Ја ...
сите 161 | | | веќе видена

Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ продолжува на 5 март поради отсуство на обвинетиот Кирил Божиновски. На денешното рочиште требаше да бидат ...
сите 207 | | | веќе видена

Преговорите за евентуалната голема предизборна македонско албанска коалиција се пред самиот финиш и се водат интензивно и со БЕСА но и со останатите коалициски ...
сите 155 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Општина Струга за прв пат пешачки премин обележан со пластифицирана боја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: