Фотографија на денот: Летечки кучиња

3 копии

Општина Охрид упати јавна осуда за поединечните случаи на труења на кучиња скитници по охридските улици кое беше евидентирано во текот на изминатиот период. ...
| | веќе видена | слични

Градот Скопје ќе одвои пет милиони денари за субвенбционирање на новото јавно претпријатие за благосостојба на животни скитници „Лајка“. Целта е непречена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорката на Јавното претпријатие за третман на улични кучиња „Лајка“ Тина Петрушевска на вчерашната седница на Советот на Град Скопје во салата влезе во ...
| | веќе видена | слични

По реакциите на граѓаните кои реагираа оправдано во врска со кучињата скитници Општина Струга ги известува загрижените граѓани дека ги има преземено сите мерки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По година ипол мандат, градоначалникот Петре Шилегов најавува конечно финализирање на стационарот „Вардариште“, па финализирање на финализирањето, се слика со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Рускиот претседател Владимир Путин ги предупреди САД да не употрбуваат сила против Иран, бидејќи, како што рекол, тоа би имало катастрофални последици. – ...
сите 282 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 184 | | | веќе видена

Високaтa претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедност, Федерика Могерини, во Вашингтон зборуваше со американскиот државен секретар, Мајкл Помпео, за ...
сите 78 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 15 | | | веќе видена

Пратеникот Антонио Милошоски прашува „Дали тоа и хрватската министерка за надворешни работи, Марија Пејчиновиќ Буриќ шири лажни вести дека неколку ЕУ-земји се ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фотографија на денот: Летечки кучиња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: