Младите повеќе да бидат вклучени во носењето одлуки за нивната иднина

Возрасните донесуваат одлуки во име и за сметка на младите, а таквата пракса треба да се искорени. Младите треба да бидат прашани за одредени прашања кои ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 160 | | | веќе видена

Ова тесто е готово за десет минути излегува меко, не се лепи за раце, добро се меси и што е најважно – не се распаѓа. 4 шолји од 2 дл брашно 2 лажици шеќер ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Младите повеќе да бидат вклучени во носењето одлуки за нивната иднина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: