Гостиварци наскоро бесплатно ќе можат да изнајмуваат велосипеди

Гостиварци наскоро ќе можат да изнајмуваат велосипеди, кои ќе ги обезбеди Општина Гостивар. Градоначалникот, Арбен Таравари најави дека ќе се отворат два ...
| | веќе видена | слични

Јавното претпријатие „Комуналец” – Гостивар, работи со висок интензитет во реализација на проектот за изградба на нова водоводна линија во село Балиндол, ...
| | веќе видена | слични

Жителите на гостиварското село Беловиште конечно ќе добијат фекална канализација. Деновиве отпочнаа работите за изградба на канализацијата, а според најавите, ...
| | веќе видена | слични

Петтата седница на Советот на општина Гостивар ќе се одржи во среда, 30 мај и има 25 точки на дневниот ред. Според најавата, ќе доминираат прашања врзани со ...
| | веќе видена | слични

Дваесетина пријави од граѓани за најразлични проблеми стигнале на онлајн платформата prijavi.mk која општина Гостивар ја активираше кон крајот на минатиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 96 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 209 | | | веќе видена

Прес конференција, Хари Локвенец, пратеник од СДСМ и коалицијата Скопје, 16.02.2019 Почитувани граѓани, почитувани новинари За првпат во историјата, министер ...
сите 150 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

Во домот на културата „Браќа Миладиновци“ во Струга, денеска најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ одржа Конвенција на која од 9-те кадидати за ...
сите 136 | | | веќе видена

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска ги доби наградите на Екуменското жири и на Здружението на германските кина за авторски филм, ...
сите 89 | | | веќе видена

Изутринава почина уште еден 39 –годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување -Карил, подлегнувајќи им на повредите здобиени ...
сите 216 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 98 | | | веќе видена

Несреќата која во средата се случи кај селото Ласкарци кога автобус на компанијата Дурмо Турс излета од патот и се преврте зеде уште една жртва. Последните ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гостиварци наскоро бесплатно ќе можат да изнајмуваат велосипеди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: