Општина Гази Баба го започна проектот за дуелно образование за обука на кадар од средните училишта

Општина Гази Баба, СУГС “8 Септември” и Центарот за меѓуетничка толеранција, заеднички ќе работат на обучување, квалификација и доквалификација на кадри од ...
| | веќе видена | слични

Пролетва ќе почнат градежните активности на реализација на новиот коридор во нашиот град. Станува збор за булеварот кој ќе поминува низ населбата Ќерамидница и ...
| | веќе видена | слични

Има рационални и ирационални броеви, а оние кои се „по”ирационални меѓу нив се нарекуваат трансцедентни. Кога сакате на некого со договор да му пропишете како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Борбата против криминалот, високата корупција мора да продолжи и ние навистина конечно мораме да имаме решение, со кое сите ресурси ќе бидат ставени во ...
сите 505 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 390 | | | веќе видена

Катица Јанева која до неодамна беше на чело на институцијата која требаше да гони функционери за висока корупција останува во Шутка. Ова станува јасно од ...
сите 178 | | | веќе видена

Жените родени во овој знак можат да заведат кој и да посакаат, додека мажите важат за најснаодливи во кревет. Се разбира, станува збор за Биковите, кои општо ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Гази Баба го започна проектот за дуелно образование за обука на кадар од средните училишта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: