Општина Гази Баба го започна проектот за дуелно образование за обука на кадар од средните училишта

2 копии

Општина Гази Баба, СУГС “8 Септември” и Центарот за меѓуетничка толеранција, заеднички ќе работат на обучување, квалификација и доквалификација на кадри од ...
| | веќе видена | слични

Во дворот на средното училиште „Михајло Пупин“ денеска почна да се гради полигон за тренинг на електро-монтери и електро-техничари. Преку овој проект учениците ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Гази Баба доби донација од дидактички материјали за работа со деца со посебни потреби, наманети за градинката „25 мај“. Донацијата беше собрана од ...
| | веќе видена | слични

Гази Баба е првата општина која доби донација од хуманитарниот настан кој се спроведе под мотото “Сите под еден чадор”, во ресторанот Unbrella, во организација ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Гази Баба, Борис Георгиевски денеска потпиша два договори за соработка со министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 166 | | | веќе видена

До крајот на неделата ќе се знае дали СДСМ и ДУИ ќе излезат на претседателските избори со заеднички кандидат, кажа премиерот Зоран Заев по денешната средба со ...
сите 223 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 255 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 263 | | | веќе видена

Партиското знаме на ВМРО ДПМНЕ викендов се вееше на Центарот за култура во Струга. Ова бил единствениот слободен простор на тој датум што собира шестотини ...
сите 156 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Гази Баба го започна проектот за дуелно образование за обука на кадар од средните училишта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: