Имала тежок живот: Ја силувале на 9 години, родила бебе на 14, а денес е на врвот на светот

3 копии

Тешкото детство и животните трагедии се историја на некои од најголемите ѕвезди, кои со работа и среќна околност денеска постигнале голем успех. Тешкото детство и животните трагедии се историја на некои од најголемите ѕвезди, кои со работа и среќна околност денеска постигнале голем успех.Опра Винфри е родена во сиромашниот рурален дел на Мисисипи, за млади мајки, а подоцна е израсната во град од внатрешноста во близина на Милвоки. Нејзиниот живот не бил идеален каков што е сега, особено не детството. Била силувана уште на 9 години, а на 14 години забременува. Следува уште една трагедија откако нејзиното бебе починува. Веднаш потоа е испратена да живее со нејзиниот татко, бербер, во Тенеси каде уште дури е во средно училиште, на 19 години, прифаќа работа во радио и започнува како ко-водител на локалните вести.Со нејзината емоционална зрелост за кратко време добива преноси на арената на дневните контакт емисии, по добивање на трето место на локално ниво таа добива и прво место во Чикаго, покренува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кариера со години и е во фокус, но приватниот живот на Опра Винфри е обвиен со тајни. Таа е една од најпознатит дами во историјата на шоубизнисот – ја промени американската јавност, ги потресе, ги сруши предрасудите и покажа дека за успех е доволно да бидеш свој. Нејзината кариера со години е во фокус, но приватниот живот на Опра Винфри е обвиен со тајни. Она што е познато од 1986 година е во врска со Стедман Греј, но нокогаш не застанала на лудиот камен. Не се ретки написите дека главна причина е што водителката сакала жени. Поточно речено, гласините со години се однесуваат на тоа дека оваа дама сака една жена и тоа Гејли Кинг, својата најдобра пријателка и долгогодишна бизнис партнерка. #gayleking #oprah #mariahcarey #tomhanks A post shared by ⚫️com (@dotcom.sis) onJan 14, 2018 at 11:40am PST Гејли и Опра се познаваат скоро 40 години, а тврдењето за нивната лезбејска афера Опра неколку пати ја оспорувала. За време на едно интервју познатата водителка плачела и зборувала дека со Гејли не во лезбејска врска, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Малкумина би можеле да претпостават дека ќерката на еден од познатите музичари ќе преживее вистински пекол во текот на растењето со познатиот татко. Мекензи Филипс шокираше со своето признание. Нејзиниот татко, легендарниот рокер, Џон Филипс е донекаде виновен за проблемите низ кои поминала Мекензи. Денес таа е 58-годишната дама која долго се борела со зависностите, неколку пати била апсена и завршила на рехабилитација. Гнасниот детал е откриен подоцна, кога Мекензи гостуваше во емисијата кај Опра Винфри. Во емисијата таа откри дека со својот татко десет години била во инцестна врска. Честопати ја силувал, а во текот на еден од односите забременила, а тој и го платил абортусот. Кога имала 11 години татко и и дал кокаин, а неколку години подоцна и го вбризгувал во вена. Нејзиниот татко почина во 2001 година, на 66-годишна возраст.
| | веќе видена | слични

Останато

Во нападите на бомбаши самоубијци во цркви и луксузни хотели на Велигден , биле убиени 253 ,а не 359 лица. До сега службената бројка на загинати беше 359 лица, ...
сите 518 | | | веќе видена

Голем пресврт во политичкото расположение на скопјани по само година и пол од последните локални избори. Вака би можело да се опише она што се случи во првиот ...
сите 352 | | | веќе видена

Оваа генерација политичари го остварува сонот за членство на земјата во НАТО и ЕУ, рече Стево Пендаровски вечерва од Прилеп. „Во очи на вториот круг за ...
сите 178 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 361 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Имала тежок живот: Ја силувале на 9 години, родила бебе на 14, а денес е на врвот на светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: