Опозицијата во Венецуела повика на ескалација на протестите

2 копии
3 копии
9 копии

Повеќе од 7,1 милиони луѓе гласаа на неофицијалниот народен референдум, организиран од опозицијата во Венецуела против политиката на претседателот Николас ...
| | веќе видена | слични

Според 95 отсто обработени ливчиња, 98 отсто од гласачите се изјасниле против предлогот на Мадуро за свикување на Конститутивно собрание, кое според неговите ...
| | веќе видена | слични

Провладините вооружени групи познати како „колективос“ кои сакаат да го спречат гласањето в предградие на венецуелската престолнина Каракас наводно убиле две ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Опозицијата во Венецуела денеска организира референдум за предлогот на претседателот Николас Мадуро за промени на Уставот. Референдумот е организиран од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Референдумот е организиран од античавистите од коалицијата „Тркалезна маса за демократско единство“, како акт на граѓанска непослушност против шефот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сподели ја оваа вест на е-маил

Опозицијата во Венецуела повика на ескалација на протестите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: