СДСМ: Новото ЈО ќе ги продолжи сите случаи пред судовите за кои е надлежно СЈО


ВМРО -ДПМНЕ е очајна, со лажни вести ги маскира вистинските нејзини цели, заштитата на криминалите на единствената глава на октоподот-Груевски Една е главата ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата не се откажува од идејата сите предмети што СЈО ги отвори да бидат прераспределени на други обвинителства. Иако вчера за ТВ24 првиот човек на ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Претседателот на Собранието Талат Џафери ја закажа седницата за предложениот закон за јавно обвинителство на 27 август. Предлог законот, како што може да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, Собраниската расправа за измените на Законот за Јавно обвинителство ја закажа за 27 август, откако пратениците ќе се ...
| | веќе видена | слични

Ќе биде ли Законот за јавно обвинителство донесен до средината на септември?. ВМРО ДПМНЕ велат подготвени се да поддржат законско решение доколку власта ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Седницата за предложениот Закон за Јавно обвинителство собранискиот спикер, Талат Џафери, ја закажа за 27 август.Предлог законот е со европско знаменце и ќе се ...
| | веќе видена | слични

Законот за јавно обвинителство со европско знаменце по скратена постапка пратениците ќе го разгледуваат на првата седница по завршување на летните одмори. ...
| | веќе видена | слични

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија е одлучен и посветен во најбрз можен рок да се донесе Законот за јавно обвинителство, со единствена цел да се обезбеди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Статистиката на Министерството за здравство покажува дека моментно во државава имаме 3.648 активни случаи. Најмногу и понатаму во главниот град, 1.335, а само ...
сите 442 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 182 | | | веќе видена

Коронавирусот во Тиквешијата зема замав и секојдневно се регистирираат нови позитивни пациенти во изминатите три недели. Денес, до овој момент во Кавадарци се ...
сите 123 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери се уште не испратил до претседателот на државата Стево Пендаровски известување дека Собранието е ...
сите 142 | | | веќе видена

Новиот тренер на Јувентус, Андреа Пирло, ги поставил приоритетите за трансфери. Како што информираше италијанскиот новинар Николо Шира на Твитер, поранешниот ...
сите 146 | | | веќе видена

Објаснувањето што беше кажано од Регулаторна мене ми е прилично несмасно. Практично не можам да поверувам дека може да се покачи цена на струја како ...
сите 225 | | | веќе видена

По повод 19 години од загинувањето на бранителите кај месноста Љуботенски Бачила во 2001 година денеска пред нивното спомен-обележје во скопско Волково ќе биде ...
сите 75 | | | веќе видена

На три недели пред старт на учебната година, членовите на комисијата за заразни болести денеска повторно ќе седнат на заедничка маса со претставници на ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Новото ЈО ќе ги продолжи сите случаи пред судовите за кои е надлежно СЈО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: