Опозицијата во Франција не ги одобрува реформите на Макрон


2 копии

Повеќе од 300 медиумски организации, новинари, фотографи и други потпишаа писмо со кое се осудува понекогаш бруталното насилство што се применува против ...
| | веќе видена | слични
8 копии
6 копии

Првомајските демонстрации во Париз, на кои ќе земат учество синдикатите, жолтите елеци и други групи ќе ги обезбедуваат 74.000 полицајци и жандарми, јави ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон повика на „исклучително остар“ одговор против демонстрантите од Црниот блок (припадници на анархистички движења) и оние ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Француската полиција употреби солзавец против демонстрантите кои денеска се обидуваа да стигнат до зградата на Европскиот парламент во Стразбур, протестирајќи ...
| | веќе видена | слични

,,Жолтите елеци “ денеска протестираа 25. недела по ред против политиката на претседателот Емануел Макрон. Само по два дена откако тој вети дека ќе ја забрза ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Родителската двојка ги напуштила своите две малолетни деца на аеродромот во Кина, откако на нивниот син кој имал температура му било забрането да лета бидејќи ...
сите 501 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ја напушти средбата на која требаше да се зборува за Законот за јавното обвинителство. Тие бараат државниот јавен обвинител, Љубомир Јовески да ...
сите 409 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 270 | | | веќе видена

Од една третина до една петтина од плата и пензија се ограничувањата за извршување за лицата приматели на просечна плата и пензија, предвидуваат измените од ...
сите 80 | | | веќе видена

Адвокатот Сашо Дуковски ги прашуваше судиите каде е лекот за Бојан Јовановски откако претходно повтори дека неговиот клиент треба да излезе од притвор бидејќи ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Опозицијата во Франција не ги одобрува реформите на Макрон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: