Михајловски: Ги повикувам пратениците на СДСМ да го напуштат Собранието и да застанат во одбрана на Македонија

Ги повикувам пратениците на СДСМ да го напуштат Собранието и да застанат во одбрана на Македонија и националните интереси. Ги повикувам членовите на СДСМ да ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски при јавната анализа на договорот помеѓу Македонија и Грција се осврна членовите 7 и 8 од договорот со кои ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев и Никола Димитров веднаш да си поднесат оставка и да бидат земени на кривична одговорност за злосторство против народот и државата Договорот што го ...
| | веќе видена | слични

Политиката, дури и во денешна смисла, односно осообено во денешна смисла, недвојбено е процес/активност кој(а) што суштествено влијае – позитивно и(ли) ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Професорот по историја Никола Жежов, во емисијата „Ѕид“ на Алфа ТВ детално ги објасни последиците од членот 7 од Договорот со Грција за промена на името кој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Договорот склучен на 17 јуни 2018 година во Нивици крај Преспанско Езеро, таканаречен „историски“, не е склучен во име на Република Македонија.Тој договор е ...
| | веќе видена | слични

Република Македонија како име не фигурира во договорот постигнат со Грција и ратификуван вчера во Собранието. Македонија во текстот на договорот е застапена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бегалец но и пратеник со добра плата е во моментов Никола Груевски. Иако полицијата го бара со потерница, поради изречената казна од две години, тој се уште го ...
сите 392 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски. ВМРО-ДПМНЕ беше вчера под ...
сите 140 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена

Екипата на 1ТВ е на пат кон Будимпешта по трагата на побегнатиот екс премиер Никола Груевски. Тргнаа по непотврдени информации за тоа каде се наоѓа, а нешто по ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Михајловски: Ги повикувам пратениците на СДСМ да го напуштат Собранието и да застанат во одбрана на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: