Оперираната управителка се онесвестуваше пред судијата

Останува нејасно како е можно оперирана жена, со претходни здравствени проблеми со тироидната жлезда, само три дена по операција да биде пратена во затвор, а адвокатите прашуваат зарем не можело Џемаили одлуката на судот по жалбата на Обвинителство да ја дочека во болница. Фиктивни нови два милиони евра затаен данок и нови седум кривични дела за седуммина управители на фирми, меѓу кои и за Велија Рамковски му предложи завчера Обвинителството на судот, па поради соочување со наводните докази, вчера по третпат на распит пред истражниот судија Владимир Туфегџиќ се четиринаесетте управители на фирми од Перо Наков. Пред судијата се појави и управителката Ѓултен Џемаили, која во неделата попладне беше оперирана од слепо црево, а од вчера попладне поради несфатливиот однос на Обвинителството, таа повторно се наоѓа во ќелиите во истражниот затвор во Шутка. Џемаили вчера незакрепната од операцијата, со силни болки не можела воопшто да стои во судницата, по што стражарите на раце ја вратиле во притворот, а ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 276 | | | веќе видена

Патешествието на Груевски низ Црна Гора наликувало на шпионски филм. Го чекале разни унгарски дипломати, се менувале возила, а примопредавањето се одвивало во ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оперираната управителка се онесвестуваше пред судијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: