Оперета „Пролетна приказна“ викендов на 45-ти „Мајски оперски вечери“

2 копии
8 копии
3 копии
2 копии

Детската оперета „Пролетна приказна“ го отсликува будењето на пролетта и природата во неа. Музичкиот израз на делото кореспондира со естетските и технички ...
| | веќе видена | слични

Фестивалскиот оган на 45. Мајски оперски вечери го запали првенецот-тенор Ѓорѓи Цуцковски. На отворањето присуствуваа претседателот на Република Македонија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Доколку Северна Кореја изврши тестирање на хидрогенска бомба во Тихиот Океан, тоа ќе биде „промена на играта“ и САД ќе го третираат сериозно, но не веруваат ...
сите 294 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ОН, Антинио Гутереш денеска на средба со македонскиот премиер Зоран Заев изрази поддшка за спроведувањето на реформите во Македонија и ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оперета „Пролетна приказна“ викендов на 45-ти „Мајски оперски вечери“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: