Кривична и притвор за возачот на камионот што предизвика сообраќајка кај скопската обиколница


9 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка за „Тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот“ против возачот на камион што ...
| | веќе видена | слични

Брзото возење и небезбедно сопирање возила пред 3 дена зеде два животи на скопската обиколница. Загинаа полициски службеник и патник додека полициската патрола ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По сообраќајната несреќа кај Скопската обиколница , во која животот го загуби 37 годишен полицаец , МВР ќе го менува начинот на контрола на движењето на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Осум дена притвор за возачот на камионот кој пред два дена удри во автомобилот БМВ кај скопска обиколница, предизвика пожар во кој двајца загинаа – совозачот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На возачот на камионот кој предизвика тешка сообраќајна несреќа во која загинаа две лица му е одреден притвор од 8 дена поради опасност од бегство. Тој е ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против возачот на камионот кој вчера на обиколницата ,,Мајка Тереза“, кај клучка Приштина, во правец од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Изгубивме добар колега, голем човек, вистински професионалец. Татко, посветен на семејството. Вака колегите на социјалните мрежи се простуваат од полицаецот ...
| | веќе видена | слични

За тешката сообраќајна несреќа на Северната обиколница, во која загина полицаец и совозач во автомобилот БМВ од Гостивар, а две лица беа повредени, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Тешки дела против ...
| | веќе видена | слични

Додека истрагата да покаже како дошло до трагичната сообраќајна несреќа на скопската обиколница во која две лица загинаа, а двајца беа повредени се поставува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гибралтар минатата недела донесе одлука за запленување на иранскиот танкер само поради тоа што ги прекрши санкциите на Европската Унија, а не по барање на која ...
сите 206 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Владата на Северна Македонија ги опиша Малтешаните како „криминалци" во телефонскиот разговор што протече во јавноста и што ја потресе ...
сите 117 | | | веќе видена

Остри реакции има на Твитер откако вчера во Охрид е отворена пицерија дивоградба. Пица-ресторанот „Луна“, кај Чинарот во Охрид, кој инаку се смета за ...
сите 185 | | | веќе видена

Податоците покажуваат сериозна материјална обесправеност кај 83-94 проценти од ранливите ромски семејства во целиот регион на Западен Балкан (ЗБ), соопшти ...
сите 164 | | | веќе видена

Засега нема информации за евентуални повредени или загинати и за направена материјална штета. Епицентарот на земјотресот бил на 346 километри од престолнината ...
сите 127 | | | веќе видена

 Каков ден ви претстои? Дали ова е вашиот среќен ден за љубов, пријателства или можеби пари? Хороскопот во кратки црти ви открива на што треба повеќе да се ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична и притвор за возачот на камионот што предизвика сообраќајка кај скопската обиколница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: