Колку и да се опасни и тие се живи суштества: Змија толку дехидрирала што и пријде човек со вода за да ја спаси


Змиите се влекачи од кои се плашат повеќето луѓе. Со причина, зошто многу од опасните видови меѓу нив имаат отров кој е смртоносен. Сепак и змиите се живи ...
| | веќе видена | слични

Важно е да знаете дека од змии не треба да се плашите и дека внимателноста е доволна за да се заштитите. Змијата не е насилно животно и сама бега од опасност, ...
| | веќе видена | слични

Во американската држава Вирџинија неодамна е пронајдена двоглава змија за која научниците утврдиле дека има два дишника и едно срце и бели дробови. Змијата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 222 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 101 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
сите 219 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 238 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 3 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 39 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва од завршниот собир на партијата за овие предвремени парламентарни избори на 15 јули порача дека противникот, ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку и да се опасни и тие се живи суштества: Змија толку дехидрирала што и пријде човек со вода за да ја спаси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: