Кочанските социјалдемократи избраа нов Извршен и Надзорен одбор

05.03.2018 Верификација на мандатите за новиот состав на Извршниот одбор на Општинската организација на СДСМ Кочани, добија 19 партиски членови. На изборната конференција што се одржа во петокот вечерта, изгласан беше и новиот петчлен состав на Надзорниот одбор партиската организација. На конференцијата беа присутни 53 делегати од 73 со право на глас, при што за новиот Надзорен одбор гласаа 42 и ниту еден против, додека за Извршниот одбор имаше 40 гласа „за“ и 1 „против“. На почетокот од средбата на присутните делегати, членови на партијата и гости им се обрати новоизбраниот претседател на кочанските социјалдемократи, Дарко Радески. Тој се заблагодари на довербата за функцијата и даде кратки насоки за планот за работење на партијата во наредниот период.
| | веќе видена | слични

Партијата на Обединети Демократи на Македонија – ПОДЕМ ОО Битола, одржа изборно собрание, каде што беше поднесен годишен извештај од работата на Претседателот и извршниот одбор на ПОДЕМ Битола, при што беше едногласно прифатен од страна на 86 -те присутни делегати на собранието. Воведен говор имаше Претседателот на ПОДЕМ Проф. д-р Живко Јанкулоски, кој во неговото излагање ги запозна делегатите со работата на ПОДЕМ, а посебно внимание истакна на актуелните состојби во државата. При тоа потенцира дека со доаѓањето на новата власт во Македонија граѓаните ги поминуваат најтешките моменти од осамостојувањето и затоа е потребно сите да се вклучиме во одбрана на националните интереси на Р.Македонија и во спречување на разнебитисувањето на државата. „ Никако не смеат теснопартиските интереси и уцени да ја одредуваат судбината на граѓаните на Македонија. Сведоци сме дека приоритет се дава на законот за јазици, наместо на реформите. Приоритет се дава на соседите наместо на економијата. Транспарентноста во однос на ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ партијата заштитник на криминалот се уште молчи и не кажува кога нивните пратеници кои се обвинети во судски процеси ќе покажат морална одговорност ...
сите 234 | | | веќе видена

Јутјуб каналот „FBE“ кој има над 19 милиони следбеници објави видео во кое Американци го даваат своето мислење за песните од Евровизија. Еден од коментаторите ...
сите 189 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 159 | | | веќе видена

Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх во "аферата Ибица" и натаму е мистерија, иако веќе со денови на социјалните мрежи кружи ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кочанските социјалдемократи избраа нов Извршен и Надзорен одбор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: