OnePlus 6T McLaren верзијата ќе биде екстра


OnePlus подготвува специјализирана McLaren верзија на OnePlus 6T смартфонот која ќе има супер брзо полнење на батеријата, и токму овој додаток ќе биде главниот адут покрај малите измени во визуелниот изглед. OnePlus 6T со новата технологија која OnePlus ја нарече Warp како брзината на светлината од Star Trek ќе овозможи полнење на смартфонот од импресивни 50W, што е речиси двојно од повеќето конкуренти, единствено Huawei има стандард за полнење од 40W. OnePlus 6T исто така ќе може да понуди одлични перформанси со импресивни 10 GB RAM и 256 GB вградена меморија.
| | веќе видена | слични
2 копии

OnePlus 6T McLaren Edition Speed Orange (да, тоа е неговото официјално име), беше официјално најавен, а ќе биде достапен од следната недела... OnePlus сеуште нема споделено информации за спецификациите на уредот, но денес се појавија фотографии од неговиот изглед. На предната страна, McLaren Edition изгледа речиси исто како регуларниот OnePlus 6T, благодарение на големиот дисплеј и малите рамки. Но, од задната страна, OnePlus има направено неколку значителни промени. Наместо една боја, како што доаѓа обичната верзија, новиот модел доаѓа со нова стаклена конструкција во црна и портокалова боја. Покрај тоа, додадено е и McLaren логото. Во однос на внатрешние спецификации, и оваа верзија ќе работи на Snapdragon 845. Овој пат, 6T нема да доаѓа ниту со 6GB, ниту 8GB RAM. Наместо тоа, процесорот ќе биде придружен од 10GB RAM. Батеријата е со капацитет од 3700mAh. Заедно со батеријата е присутен и брз полнач, кој ветува цел ден издржливост за само 20 минути полнење. OnePlus 6T McLaren Edition Speed Orange го ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Со целосна почит за исклучителната важност на темите што ги загрижуваат сите граѓани во земјата, особено оние од најпогодените градови, Владата со внимание ги ...
сите 101 | | | веќе видена

Поради интензивни врнежи од снег вчера во 18:20 часот од превентивни причини се воведе забрана за камиони на патниот крак Маврово – Дебар и ...
сите 213 | | | веќе видена

„Меси претходно изјави дека се чувствува добро во Барселона и сака да игра со нас уште многу години “. Ова беше пораката што претседателот на Барселона, Џозеп ...
сите 179 | | | веќе видена

 Што го очекува вашиот хороскопски знак во текот на оваа среда? Дали денот ќе биде среќен и поволен за деловни предизвици? Или сепак треба да обрнете повеќе ...
сите 9 | | | веќе видена

Премиерот во заминување, Зоран Заев има силни амбиции да има тотална власт врз правосудниот систем и тоа не го крие. Се чини дека карактерот и стекнувањето со ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

OnePlus 6T McLaren верзијата ќе биде екстра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: