Вин Дизел најпрофитабилен актер за 2017-та


5 копии

„Форбс“ објави дека Вин Дизел го победи својот колега од „Брзи и бесни 8“, Двејн Рок Џонсон во категоријата најпрофитабилен актер за 2017-та година . Дизел се појави во главната улога на уште еден филмски хит годинава-„ХХХ 3: Враќањето на Ксандер Кејџ“, кој досега заработи 1,2 милијарди долари. „Брзи и бесни 8“ заработи 1,6 милијарди долари. „Чувари на плажата“ заработи 1,5 милијарди. На трето место на листата на „Форбс“, се наоѓа „Вондер вуман“ Гал Гадот, со заработка од 1,4 милијарди долари.„Убавицата и ѕверот“ со Ема Вотсон е на 4то место, со заработка од 1,26 милијарди долари.
| | веќе видена | слични

Во Палм Спрингс, деновиве се одржува познатиот филмски фестивал, а една од најголемите ѕвезди таму е прекрасната актерка и поранешна манекенка Гал Гадот. Израелската убавица која ја стекна својата светска слава со улогата на “Wonder Woman”, во само два дена привлече огромно внимание со два многу впечатливи стајлинзи. Првата вечер таа се појавила во долг, жолт фустан со прорез, а вчеравечер, Гадот се одлучила за интересно розово одело кое одлично ѝ прилегало. Станува збор за креација на познатиот дизајнер Оскар де ла Рента од колекцијата пролет/лето 2018 година. Комбинацијата се состоела од панталони со висок струк и ремен и долго одело во истата боја, кое Гал го надополнила со циклама корсет. Неверојатно е како оваа жена може да изгледа секси и во волку романтично издание.
| | веќе видена | слични
2 копии

Гал Гадот според листата на „Форбс“ е најплатената актерка за 2017 година, со заработка од околу 820 милиони долари.Профитот за израелската актерка доаѓа од улогата на Дијана во филмот „Wonder Woman“.Филмот од продажба на влезници заработи 1,4 милијарди долари, па Гадот освен хонорарот за филмот, заработи процент и од продажбата на влезници, од рекламни договори и кампањи. Таа минатата година имаше една од главните улоги во „Justice League“, а наскоро ќе почне да го снима второто продолжение на „Wonder Woman“.
| | веќе видена | слични
3 копии

Марк Волберг, најплатениот холивудски актер за минатата година ги покажал своите затегнати мускули на плажа на Барбадос. 46-годишниот актер Марк Волберг Новата година ја дочекал со своето семејство на Барбадос, а неговите фотографии од плажата со брзина на светлината го обиколиле светот и предизвикале многу коментари. Марк покажал дека е во одлична форма, а неговите стомачни ги воодушевиле сите жени. Волберг празниците ги минал со сопругата Реа Дурам и нивните четири деца. На овој начин, Марк го прославил крајот на многу успешната 2017-та година, во која заработил дури 68 милиони долари и така го заземал првото место на листата најплатени актери според списанието “Forbes” . Најголем дел од оваа сума, Волберг заработил од филмовите “Dady’s Home 2” и “Transformers: The Last Night”, но голем приход му донела и рекламната кампања за “AT&T”, како и семејниот ланец ресторани за брза храна “Wahlbergers”.
| | веќе видена | слични

Улогата на Дијана односно Wonder Woman, ѝ донесе најголема заработка помеѓу актерките на израелската актерка Гал Гадот, објави Форбс на својата листа за најплатени актери за 2017 година. Филмот „Wonder Woman" само од продажба на влезници заработи 1,4 милијарди долари, за што голема заслуга има и младата Гадот, што ѝ ја обезбеди позицијата на најплатена актерка за минатата година. Исто така минатата година Гадот имаше една од главните улоги и во блокбастерот „Justice League", а продолжение на хероината Wonder Woman ќе гледаме во 2019 година.
| | веќе видена | слични

Американскиот актер Марк Валберт (46) Новата година ја дочека со своето семејство на Барбадос, а неговите слики од плажата со молскавична брзина, го обиколија светот, и предизвикаа голем број на коментари. Марк ја покажа дека е во одлична форма, а неговите стомачни ги воодушевија жените. Валберг, празниците ги помина со сопругата Реом Дурам, и неговите четири деца. На овој начин, Марк ја прослави успешната 2017 година, во која заработи дури 68 милиони долари, и на тој начин го звзеде првото место на листата на најплатени актери според магазинот „Форбс“. Најголемиот дел од оваа сума, Валберг ја заработи од филмовите „Dady’s Home 2“, и „Transformers: The Last Night“, но голем дел од приходот му донесе и рекламната кампања за AT&T, како и семејниот ланец на ресторани за брза храна „Wahlbergers“.
| | веќе видена | слични

Кога станува збор за холивудските ѕвезди, она што ги интересира сите на крајот на годината, е кој заработил најмногу пари. Прочуениот магазин „Форбс“, е познат по објавувањето на оваа листа, а на најновата се најде и славниот актер Вин Дизел. Вин Дизел бил најисплатив актер на светот. Филмовите во кои тој играл, оствариле најголема заработка, а низ кино благајните низ светот, искеширал дури 1,6 милијарди долари, па така го тргна од тронот неговито колега Двејн Џонсон. Џонсон сега е на второто место, додека на третото место е Гал Гадот чие остварување вкупно и донела 1,4 милијарди долари. Понатам на листата е Ема Вотсон, Џони Деп, Џејзи Ридли, Том Холанд, Крис Прат, Крис Хемсврт и Џон Бојег.
| | веќе видена | слични
3 копии

Лионел Меси заработил најмногу пари од сите јужноамерикански ѕвезди од естрадата и спортот, процени угледниот магазин „Форбс“ кој тврди дека Аргентинецот заработил 80 милиони долари во периодот кој е земен предвид. Фудбалерот на Барселона е најдобро платен Латиноамериканец, а стигна до четиринаесеттото место во генералниот пласман. Во однос на конкуренцијата од Јужна Америка, Меси зад себе ги остави комичарот Луис СиКеј кој заработил 52 милиони и холивудската актерка Софија Вергара која се наоѓа на третото место со заработени 41,5 милиони долари. Зад Меси се и ѕвезди како Џенифер Лопез, Бруно Марс и Нејмар кој е на шестата позиција со 37 милиони долари.
| | веќе видена | слични

Со популарната телевизиска серија „Модерно семејство“ на „Фокс“ на малите екрани се врати жешката Колумбијка Глорија Причет, која ја игра Софија Вергара. Таа во изминатите неколку години се најде на нишан на обвинувања дека со оваа улога, но и со изјавите во јавноста, ги поддржува стереотипите за латино-дамите. На доделувањето на наградите „еми“, Софија предизвика бес, кога Латиноамериканките ги претстави како сексуални објекти, додека на доделувањето на „златните глобуси“ му се потсмеваше на колумбискиот акцент. По сите обвиненија, таа не се бранеше, а сите веќе ја познаваат како комичарка што сака да се шегува со сонародниците. Но, и покрај сѐ, нејзината популарност не се намалува. Напротив, таа веќе шеста година суверено е на првото место на листата на „Форбс“ на најплатени ТВ-глумици.Од јуни минатата до јуни годинава таа заработила 41,5 милион долари. Четвртина од оваа сума е од хонорарот за учеството во „Модерно семејство“, а другиот дел е од реклами и ангажмани во холивудски филмови од нејзината ...
| | веќе видена | слични

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 529 | | | веќе видена

Во продолжение ја гледаме атмосферата во дел од нив, но и од Мелбурн Австралија каде Македонците се организираа за одбележување на овој  верскиот празник.
сите 259 | | | веќе видена

Дарко Недев, момчето кое го фати крстот за Водици во Кавадарци и навивачката група Лозари Исток на која и припаѓа, за утре организираат хумана акција. -Утре од ...
сите 153 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 69 | | | веќе видена

И покрај се што се зборувало и водителката му честитала роденденот на својот зет.Мажот на Јелена Карлеуша, Душко Тошиќ, денеска го прославил 34.роденден со ...
сите 193 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица се уапсени денеска во Париз за време на протестите на движењето „жолти елеци“, кои се одржуваат десетти викенд по ред. Демонстрантите биле ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вин Дизел најпрофитабилен актер за 2017-та

Од:
До кого (е-маил):
Порака: