ЕУ ќе одвои 1,5 милијарда евра за сириските бегалци во Турција

4 копии
5 копии

Обединетите нации на конференција за Сирија ќе побараат 8,8 милијарди долари дополнителна помош за земјата. Во Сирија, каде што во тек е граѓанска војна веќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на ЕУ Федерика Могерини изјави денеска дека Брисел очекува „значителни ветувања“ за донации на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата, Зоран Заев, придружуван од заменик претседателот на Владата за европски прашања, Бујар Османи, заменик претседателката на Владата и ...
| | веќе видена | слични

Високата претставничка на ЕУ, Фредерика Могерини изјави на седницата на Советот за безбедност на ОН во Њујорк дека ,,царините кои владата на Косово ги воведе ...
| | веќе видена | слични
8 копии
9 копии

Премиерот Зоран Заев ќе претседава со состанокот на Советот за стабилизација и асоцијација што на 19 овој месец ќе се одржи во Брисел. Од Владата попладнево ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата на денешната 125-та седница ја разгледа и усвои Информацијата за петнаесеттиот состанок на Советот за стабилизација и асоцијација меѓу државава и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Пронајдениот дел од стабилизаторот на урнатиот авион на „Етиопиан ерлајнс“ во Етиопија бил во слична чудна положба како и кај авионот на компанијата „Лајон ...
сите 235 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Гордана Силјановска Давкова вчера оствари средба со граѓаните во Општина Крива Паланка и разговараше со нив за енормното загадување, ...
сите 159 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави видео на кое јасно се гледа дека власта соочена со пораз е се повеќе нервозна. ...
сите 120 | | | веќе видена

За само неколку дена, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, три пати остро ја нападна Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, споменувајќи мафијашко и рекетарско ...
сите 235 | | | веќе видена

Охрид, 15. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а повремено засилен ветер од западен ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ ќе одвои 1,5 милијарда евра за сириските бегалци во Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: