ОН: Да се надмине политичката блокада

13 копии
2 копии

Сите во земјава треба да ги следат принципите на Уставот и да се обидат да ја извлечат земјата од сериозната криза која може да биде опсана. Ова е пораката ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Mинистерoт за надворешни работи на Австрија, Себастијан Курц и генералниот секретар на ОБСЕ, Ламберто Заниер остро го осудија вчерашниот напад на Собранието на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најмалку 217 лица загинаа, а десетици се водат за исчезнати во катастрофалниот земјотрес што го погоди Мексико. Првично беше соопштено дека во земјотресот, кој ...
сите 162 | | | веќе видена

Владите што сакаат да им служат на своите граѓани се отворени. Тие не се кријат. Тие откриваат, размислуваат и создаваат со граѓаните. Треба да ги искористиме ...
сите 202 | | | веќе видена

 Човечкото тело е комплициран механизам кој е под влијание и на надворешни, и на внатрешни фактори. Многу психолози се согласни дека телото праќа сигнали кои ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОН: Да се надмине политичката блокада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: