Шпанија станува број еден европска дестинација за мигранти


Според граничната служба на Европската унија „Фронтекс“, бројот на мигранти во Италија се намалува Шпанија ја надмина Италија како број еден дестинација за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Над 700 мигранти вооружени со стапови и домашно направени пламенофрлачи, насилно влегле на шпанска територија пробивајќи се преку граничната ограда во ...
| | веќе видена | слични

Откако Италијанците ги затворија своите пристаништа, Шпанија сега станува дестинација број еден за мигрантите кои што преку Средоземното море сакаат да стигнат ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
4 копии
повеќе

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 286 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 212 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпанија станува број еден европска дестинација за мигранти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: