Марина Туцаковиќ пуштена на домашно лекување, еве што вели за здравствената состојба!

Марина Туцаковиќ најголемиот текстописец која некогаш се појавил на просторите во бивша Југославија Марина Туцаковиќ најголемиот текстописец која некогаш се ...
| | веќе видена | слични

Српскиот пејач Жељко Самарџиќ во Утринската програма ја пееше песната “Грлица”, напишана од Марина Тукаковиќ. Тој ја отпеа оваа песна и ја искористи можноста ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 100 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 77 | | | веќе видена

Имaме сознанија дека се работи за непријатни измени на Уставот, односно за нови амандмани кои се спремаат за да се измени Уставот, но се кои се кријат од ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Марина Туцаковиќ пуштена на домашно лекување, еве што вели за здравствената состојба!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: