„Птици“ на Хичкок како ТВ серија


Серијата повеќе ќе се потпира на оригиналниот роман на Дафне де Мориe, а не на познатиот филм. Култниот филм на Алфред Хичкок „Птици“ ќе се појави како телевизиска серија во продукција на британската телевизија Би-Би-Си. Серијата повеќе ќе се потпира на оригиналниот роман на Дафне де Мориe, а не на познатиот филм. Дејствието наместо во Калифорнија од 60-тите години од минатиот век ќе се одвива во Корнвол по Втората светска војна. Автор на сценариото е ирскиот драмски писател Конор Макферсон, кој претходно делото го адаптираше за во театар.
| | веќе видена | слични

По успехот кој го постигнаа со серијата “„Изнајмена љубов“, актерите Бариш Ардуч и Елцин Сангу заедно ќе снимаат нова серија. Во турските медиуми веќе на големо се пишува дека популарната актерска двојка повторно ќе глуми заедно на филмското платно и тоа во уште една серија чии детали ќе бидат објавени кон почетокот на месец ноември. Според пишувањата, Елцин и Бариш набрзо треба да започнат со снимања. Со ликовите на Омер и Дефне, турската серија „Изнајмена љубов“ беше прогласена за најдобра серија за 2016 во категоријата романтишна комедија.
| | веќе видена | слични

Фото-блогот Humans of New York (Луѓето на Њујорк), кој ужива глобална популарност и служеше како инспирација за фотографско документирање на луѓето во многу градови низ светот, наскоро ќе стане и документаристички серијал од 12 епизоди. Humans of New York: The Series беше најавен вчера, на официјалната Фејсбук страница на блогот на фотографот Брендон Стентон . Премиерата на шоуто ќе се објави на новата видео платформа Facebook Watch. „Одамна сфатив дека видеото ќе додаде подлабок слој на Humans of New York. Во срцето на сите овие објави се самите разговори. Често сум длабоко трогнат од луѓето кои ги среќавам. Или ме засмеваат. Или ме тераат да размислувам. И секогаш давам сè од себе одново да го создадам искуството преку фотографии и зборови. Но, секогаш знаев дека видеото ќе го обезбеди она што е најблизу до чувството да се биде тука“. „Затоа, во последните четири години, снимив 1200 интервјуа на улиците на Њујорк, со помошта на екстремно талентираниот кинематографер Мајкл Кромет. Наместо да ги објавувам ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако постигнаа голем успех преку ликовите на Дефне и Омер во хит серијата на Сител, Вљубениот ерген, Омер и Дефне повторно заедно со супер вест. Во турските медиуми се појави информација дека популарната двојка повторно ќе глуми заедно на филмското платно и тоа во уште една серија чии детали ќе бидат објавени кон почетокот на месец ноември. Изгледа повторно ќе ги гледаме заедно.
| | веќе видена | слични

Имено, во турските медиуми се појави информација дека популарната двојка повторно ќе глуми заедно на филмското платно и тоа во уште една серија чии детали ќе бидат објавени кон почетокот на месец ноември. Според пишувањата, Елцин и Бариш набрзо треба да започнат со снимања, а дотогаш останува да видиме за каква приказна станува збор. Инаку, македонската публика е во исчекување на втората сезона од популарната серија која кај нас го носи името „Вљубениот ерген“.
| | веќе видена | слични

Откако постигнаа голем успех преку ликовите на Дефне и Омер од серијата „Изнајмена љубов“, актерите Бариш Ардуч и Елцин Сангу подготвуваат нешто ново. Имено, во турските медиуми се појави информација дека популарната двојка повторно ќе глуми заедно на филмското платно и тоа во уште една серија чии детали ќе бидат објавени кон почетокот на месец ноември. Според пишувањата, Елцин и Бариш набрзо треба да започнат со снимања, а дотогаш останува да видиме за каква приказна станува збор. Инаку, македонската публика е во исчекување на втората сезона од популарната серија која кај нас го носи името „Вљубениот ерген“.
| | веќе видена | слични

Доколку не сте фан на серијата Game of Thrones, тогаш сте еден од ретките, бидејќи ова е најпопуларната серија на денешницата. Оваа серија ни нуди голем број на акции и возбудувања, но и сплетки на интересните ликови. Поради тоа се одлучивме да ви покажеме како се снимала 6-та сезона од оваа серија која се покажа како доста успешна.
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарскиот европратеник од партијата ГЕРБ, Андреј Ковачев, на политичкото собрание на ЕПП во Брисел се сретнал и со Гордана Силјановска Давкова, кандидатот на ...
сите 109 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 188 | | | веќе видена

Лидерот на Двери и еден од основачите на Сојузот за Србија (СзС), Бошко Обрадовиќ изјави дека е само еден од многумината на протестите „Еден од пет милиони“ ...
сите 218 | | | веќе видена

Охрид, 21. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен североисточен ветер. Дневната температура ...
сите 152 | | | веќе видена

Идентификувани се сите 50 жртви од терористичкиот напад на двете џамии во градот Крајстчерч во Нов Зеланд, соопшти полицијата. Од пописот на жртвите може да се ...
сите 199 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ останува заробена во матрицата на партизација, притисоци и злоупотреби врз обвинителството. Затоа правдата за нив е проблем, велат од СДСМ. – Колку ...
сите 160 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател на државата, Стево Пендаровски, попладнево е со граѓаните на Виница. Напредокот, можностите и перспективите што ги отвораат ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Птици“ на Хичкок како ТВ серија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: