Кабинет на Иванов: Како може министер без ресор да му наложува на претседателот?


Jа информираме јавноста дека во Република Македонија постојат механизми за проверка на финансиското работење на државните институции. Претседателот Иванов до ...
| | веќе видена | слични

Реакција од Кабинетот на Претседателот на Република Македонија на изјавата на Костадин Костадинов, пратеник на СДСМ Тврдењето на г. Костадин Костадинов, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 495 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 121 | | | веќе видена

Моментната „војна на зборови“ помеѓу Иран и САД има многу сличности со онаа од 2017 година, кога американската администрација ја користеше истата стратегија ...
сите 64 | | | веќе видена

Пред да започне годинешната Евровизија 2019 во тел Авив, дел од македонските медиуми, меѓу кои и нашиот портал Вистина.ком.мк ги објави имињата на најавените ...
сите 96 | | | веќе видена

Во ЈЗУ Центар за јавно здравје регистрирани се шест новозаболени од мали сипаници од кои две се бебиња под шест месеци, останатите четворица се возрасни на 31 ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кабинет на Иванов: Како може министер без ресор да му наложува на претседателот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: