ОМД тврди: Фирмата на Нимиц инвестирала 127 милиони евра во Грција

Во отсуство на декларативно изјаснување на претседателот Иванов, премиерот Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски, за тоа дека не се разговара за ...
| | веќе видена | слични

По повод средбата на премиерите на Република Македонија и Република Грција на маргините на Светскиот Економски Форум во Давос оддржана на 24 Јануари 2018, ...
| | веќе видена | слични

ОМД која до пред една година беше дел од организациите кои наседнаа на спиновите на СДСМ и се бореше против власта на ВМРО-ДПМНЕ која го чуваше и се грижеше за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фирмата „Џенерал Атлантик“ каде што Метју Нимиц ја извршуваше функцијата главен оперативен директор во 2005 година инвестирала 127 милиони долари во данската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Медијаторот во спорот помеѓу Република Македонија и Грција, Метју Нимиц, имал бизнис интереси со грчката влада, обвинуваат од ОМД, објаснувајќи дека во текот ...
| | веќе видена | слични

Обединета Македонска Дијаспора со нови докази укажува дека не е само секретарката на медијаторот Метју Нимиц причина за неговиот конфликт на интереси при ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје оформи предмет по допрен глас за настанот што се случи на 19-ти овој месец во населбата Аеродром. Предметот е оформен во ...
сите 187 | | | веќе видена

Премногу лажни вести и манифестација на крајна неодговорност кон интересите на државата, граѓаните и иднината од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Невистините што ...
сите 156 | | | веќе видена

Соопштение од Коалицијата ЗА европска Македонија: Во сабота (22 септември) Коалицијата ЗА европска Македонија ќе одржи повеќе средби со граѓани, трибини и ...
сите 70 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:00 часот во Куманово на бул.„Октомвриска Револуција“ во близина на крстосницата со ул.„Пионерска“, се случила сообраќајна ...
сите 188 | | | веќе видена

Дамјан Костовски викан „Американо“ и Дејан Стојчески викан „Глауч“ се двајцата двајцата Гостиварци се кои вчера ја попречуваа екипата на Економски Лидер да си ...
сите 32 | | | веќе видена

Имaме сознанија дека се работи за непријатни измени на Уставот, односно за нови амандмани кои се спремаат за да се измени Уставот, но се кои се кријат од ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОМД тврди: Фирмата на Нимиц инвестирала 127 милиони евра во Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: