Како ја загубивме главата на гемиџијата Марко Бошнаков


“Македонија им припаѓа на сите Македонци, без разлика на религијата, нацијата и јазикот”, “Јас го разбирам светот единствено како поле за културен натпревар ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денеска се одбележуваат 115 години од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. Во чест на тој ден, во организација на Градскиот Комитет Скопје на УМС ...
| | веќе видена | слични

На денешен ден во 1903г, во с. Баница загина апостолот на македонското револуционерно национално ослободително движење – Гоце Делчев. На пат за Ловчанската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 253 | | | веќе видена

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески (40) и неговата две години помлада сопруга Сања биле повеќе од една деценија во врска пред да се ...
сите 78 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 261 | | | веќе видена

Според унгарските, но и бугарските медиуми, екс премиерот на Македонија, Никола Груевски ја напуштил Унгарија. Повикувајќи се на анонимни извори, тие денеска ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како ја загубивме главата на гемиџијата Марко Бошнаков

Од:
До кого (е-маил):
Порака: