Бугарите бараат анекс на договорот за пријателство со Македонија

2 копии
5 копии

Уште една порција тензии меѓу Софија и Скопје. Говорот на македонскиот премиер Зоран Заев предизвика остра реакција на една од владејачките партии во Бугарија, ...
| | веќе видена | слични

“Во историските и лингвистички кругови не постои никаков спор. Македонското наречје е западно-бугарски дијалект. Друго е прашањето како една држава ќе го ...
| | веќе видена | слични

Откако бугарскиот претседател Румен Радев побара анекс на договорот помеѓу Македонија и Бугарија вечерва бугарските политички партии кои се дел од владејачката ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 74 | | | веќе видена

Претставничката на Македонија на годинешниот евросонг Тамара Тодевска, која настапи со песната „Proud“ по враќањето нашата земја го даде и првото интервју за ...
сите 56 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарите бараат анекс на договорот за пријателство со Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: