Заев: Со влегувањето во ЕУ излегуваме на 500-милионски пазар


7 копии

Имаме историска можност на престојниот референдум да излеземе и заедно да избереме сигурна иднина. Македонско-грчкиот договор ширум ги отвора европските ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Капитал - Што добија Бугарија и Романија од членството во ЕУ? Најновиот двоброј на Капитал во рубриката Балкан, бизнис и политика анализира што добија Бугарија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Ги зголемивме субвенциите за тутун и воведовме систем за навремена исплата, односно исплата на субвенциите тогаш кога им се најпотребни на тутунарите за да ...
| | веќе видена | слични

Неизвесно е дали ќе се гласа во Атина, Букурешт, Будимпешта, Варшава, Истанбул, Каиро, Мадрид, Москва, Њу Делхи, Пекинг, Отава, Подгорица, Приштина, Тирана , ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 182 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 114 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа најави дека ќе стави вето на резолуцијата, што евентуално би ја усвоил Конгресот на САД на предлог на ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Со влегувањето во ЕУ излегуваме на 500-милионски пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: