ДНЕВЕН ХОРОСКОП: 3 октомври 2013

ОВЕН Со леснотија ќе дојдете до израз и ќе може да ја искажете својата иновативна страна. Љубов: Обрнете внимание на она што ви го зборува вашиот партнер, затоа што ако имате некои несогласувања, денеска би можеле да се решат во ваша полза. Слободните Овни кои се подготвени да го променат актуелниот статус, имаат можност да влезат во врска која може да трае долго. Работа: Држете се до приоритетите и плановите и чекајте успех. Здравје: Ако чувствувате напнатост или грч во телотонајдете време и начин што побргу да се опуштите. БИК Чувствувате дека дојде време да се менувате, а прво што би требало да го направите е да го смените односот спрема околината. Љубов: Во вечерните часови ќе се чувствувате пријатно во семејната атмосфера, но само доколку сте успеале да решите некои проблеми кои деновиве влијаеа врз семејните односи. На слободните припадници на овој знакмногу ќе им значи разговор со повозрасна или поискусна личност. Работа: Можност за финансиска добивка или пофалба од претпоставените. Здравје: Задржете ...
| | веќе видена | слични

Пишува: професионален астролог Снежана Штрковска Ноќ без Месечина – 05 октомври; полна Месечина и еклипса – ноќта меѓу 18/19 октомври; Сонце влегува во Скорпија – 23 октомври; Марс влегува во Девица – 15 октомври; Меркур ретгрограден од 21 октомври. Ако сакате подетално да дознаете што ве очекува во тековната година, кликнете тука и нарачајте – соларен хороскоп. ОВЕН – Што и да се случуваше во изминатиов период, ќе потрае и во наредните месеци. Ве очекуваат промени кои сами ќе ги предизвикате или ќе бидете приморани да ги направите. Еклипсата во вашиот знак ќе ве поттикне на брзо реагирање, т.е. да го „возвратите ударот“, но дали тоа ќе биде неопходно или не, ќе покажат настаните во наредниот период. Ѕвездите се на ваша страна, а и уздите ги држите во раце, па со малку повеќе флексибилност ќе го пребродите овој период. Очекувајте разделба со некого или нешто. За љубов, неочекувана средба што ќе ве остави со романтични мисли. БИК – Овој месец ќе биде во знакот на откривање на тајни – ваши или туѓи, а вие ќе ...
| | веќе видена | слични

ОВЕН Со трпение и стабилност спротивставете се на денешните предизвици. Љубов: Партнерот можеби е загрижен поради вашите обврски и нивното влијание врз вас, па обидете се да не реагирате толку бурно доколку ви предложи одредени промени. Пред слободните Овни е поволен ден, посебно ако планираат на пократко патување. Работа: Бидете подготени за неочекувани настани и промени на планови во врска со вас. Здравје: Доколку имате некои тегоби, посоветувајте се со лекар. БИК Преземете потези само ако сте сигурни и ако знаете да ги избегнете ризиците. Љубов: Не ги доживувајте премногу лично зборовите на партнерот и потрудете се да не влезете во конфликт поради пренагласената емотивност. На слободните Бикови им се отвораат нови шанси за вљубување или почеток на врска. Работа: Избегнувајте да давате какви било ветувања или да се обидувате да спроведете што било, доколку не сте доволно сигурни. Здравје: Избегнувајте ги лицата што ве иритираат. БЛИЗНАЦИ Можно е да ја согледате потребата да менувате некои ваши досегашни ...
| | веќе видена | слични

Овен Денес сте премногу сериозни. Многу сте уморни и бурно реагирате на секоја ситница. Незадоволни сте од ситуацијата на работното место, како и со финансиската состојба. Партнерот ве нервира. Бик Ова не ви е поволен ден за љубов, па најдобро е денес малку да се повлечете и да бидете сами. Во спротивно лесно ќе дојде до несогласување со партнерот. Здравјето не ви е најдобро. Користете повеќе овошје во исхраната. Близнаци Пријателите кои до неодамна ви беа огромна поддршка, изгледа како полека да ви го вртат грбот. Размислете зошто. Емотивниот живот ви е нестабилен. Можни се здравствени проблеми. Рак Иако денот почна со несогласување меѓу вас и партнерот, а продолжи со проблеми на работа, сепак, на крај ќе бидете задоволни од финансискиот ефект. Помалку зборувајте. Можни се здравствени проблеми. Лав Пред вас е еден од оние денови кога сте сосема неодоливи за спротивниот пол. Еротската привлечност со која зрачите никого не го остава рамнодушен. Недоразбирање на работа и во фамилијата. Здравствени ...
| | веќе видена | слични

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 132 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 249 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 144 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата на мали сипаници во Скопје на 2 јануари, по повеќе од четири месеци прогласена е и епидемија на територијата на целата држава. ...
сите 294 | | | веќе видена

Изборната кампања денеска завршува. Точно на полноќ стапува изборниот молк а во недела граѓаните излегуваат на шесттите претседателски избори. Во релативно ...
сите 72 | | | веќе видена

Снимките од пожарот во Богородичната црква во Париз сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите, руските компании се подготвени да се приклучат на ...
сите 63 | | | веќе видена

На полноќ заврши изборната кампања за претседателските избори и за предвремените локални што ќе се одржат во општините Охрид, Дебар и Ново Село и започна ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: 3 октомври 2013

Од:
До кого (е-маил):
Порака: