ОКТА: Царината и пазарниот инспекторат дозволуваат увоз на мазут надвор од стандардите во Македонија


ОКТА ја обвини Царината и Пазарниот инспекторат дека дозволуваат да се увезе мазут во спротивност со Правилникот за нафтени деривати.Ваков мазут се увезува ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија влегува српски мазут што не ги исполнува стандардите за квалитет, алармира ОКТА. Компанијата ова го открила откако дошла до сертификатот за ...
| | веќе видена | слични

Државата дозволува увоз на мазут кој отстапува од стандардите, обвинува нафтената компанија „Окта“. Оттаму тврдат дека и покрај тоа што имаат доказ, надлежните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Охрид оваа седмица се одржува седмиот Регионален симпозиум на лабораториите за нафта и нафтени деривати од регионот. Од ОКТА и Макпетрол велат дека имаат ...
| | веќе видена | слични

Големите нафтените компании бараат построга контрола на квалитетот на горивата што се увезува во земјва. Тие велат дека државата сѐ уште не прави мониторинг на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Интегрирањето на Македонија во ЕУ и НАТО е безкомпромисна стратегиска и политичка определба на Алијансата за Албанците, е заклучокот на АА од Централното ...
сите 486 | | | веќе видена

Денеска во Кривичниот суд во Скопје ќе биде изречена пресудата за случајот „Тенк“, во кој осомничени се екс-премиерот Никола Груевски и и поранешниот ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОКТА: Царината и пазарниот инспекторат дозволуваат увоз на мазут надвор од стандардите во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: