Окрупнување на земјоделското земјиште


7 копии

Владата предводена од СДСМ останува посветена на унапредување на земјоделството и вистинска грижа кон земјоделците. Потпишан е договорот за реализација на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во организација на „Food and Agriculture Organization“ во соработка со Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска во Струмица ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако го уништи земјоделство, ВМРО-ДПМНЕ наместо да глуми загриженост, нека учи како се спроведуваат политики во интерес на земјоделците ВМРО-ДПМНЕ продолжува ...
| | веќе видена | слични

СДСМ вечерва со соопштение до јавноста: ВМРО-ДПМНЕ продолжува да глуми загриженост за земјоделците откако го уништи земјоделство со своите погубни политики за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 168 | | | веќе видена

Пораката за нас е јасна, вели генералнот секретар на ГРОМ, Виктор Цветковски, кој во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа го коментираше апсењето и ...
сите 192 | | | веќе видена

Лидерот на Двери и еден од основачите на Сојузот за Србија (СзС), Бошко Обрадовиќ изјави дека е само еден од многумината на протестите „Еден од пет милиони“ ...
сите 178 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северeн правец. Максималната ...
сите 186 | | | веќе видена

Белата куќа отфрли барања на конгресмени од Демократската партија да им бидат доставени информации за разговорите на американскит претседател Доналд Трамп и ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Окрупнување на земјоделското земјиште

Од:
До кого (е-маил):
Порака: