Околу светот за 5 минути


2 копии

Фотографот Киен Лам, посетил 17 држави за 343 денови, поминувајќи повеќе од 40.000 километри. Искуствата и впечатоците успеал да ги "вметне" во 5 минутно видео. За креирање на видеото "Времето е ништо", Лам употребил 6.237 фотографии кои ги направил, како што самиот истакнува, за време на "своето неверојатно искуство". "Минатата година дадов отказ на работа, ги спакував куферите и земав билет во еден правец за Лондон" - пренесува "Дејли мејл" дел од изјавата на Лам. САД, Британија, Франција, Португалија, Шпанија, Мароко, Египет, Турција, Јордан, Тајланд, Индонезија, Јапонија, Аргентина, Уругвај, Чиле, Боливија и Перу во 5 минути. Уживајте... Повеќе детали од ова невообичаено патување на официјалната интернет страница на Лам.
| | веќе видена | слични

Фотографот Киен Лам обиколил 17 земји за 343 денови, поминувајќи повеќе од 40.000 километри. Искуствата и впечатоците успеал да ги собере во видео кое трае помалку од пет минути. Создавајќи го видеото „Времето е ништо“, Лам искористил 6.237 фотографии кои ги направил во текот на патувањето кое го опишува како неверојатно искуство. „Минатата година дадов отказ, ги спакував куферите, го земав апаратото и купив карта во еден правец за Лондон“, вели Лам. Америка, Англија, Франција, Португалија, Шпанија, Мароко, Египет, Турција, Јордан, Тајланд, Индонезија, Јапонија, Аргентина, Уругвај, Чиле, Боливија и Перу „добија“ по, од прилика, четири секунди. Погледнете го видеото.
| | веќе видена | слични

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 76 | | | веќе видена

„Со цензурирани медиуми кои исто како и Премиерот не смеат да го пишат името Македонија не се стигнува во Европа. Погазена е слободата на медиумите и ...
сите 163 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Околу светот за 5 минути

Од:
До кого (е-маил):
Порака: