Светски Македонски Конгрес: ГРАЃАНСКО-ВЕРСКА ПЛАТФОРМА “СОЈУЗ ЗА ЖИВОТ“


2 копии
4 копии

На до сега најголемата Парада на гордоста се собраа припадниците на ЛГБТ заедницата од САД , Австралија и од повеќето европски земји. Причината за масовноста е ...
| | веќе видена | слични

Додека Лондон се подготвува за Парадата на гордоста овој викенд, се зголемува бројот на компании кои ја искажуваат својата поддршка на лицата од ЛГБТ ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Единствена Македонија и целото искрено членство на ВМРО-ДПМНЕ се силно изненадени од раководството на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски кои не се спротиставија и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како ќе стигне власта до 2/ 3 мнозинство за законот со кој СЈО останува дел од организиран криминал? Ќе има ли нови пазарање во законодавниот дом или пак ќе ...
сите 162 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помирување, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помирувањето го ...
сите 128 | | | веќе видена

Штитење на криминалци и сокривање на криминалот е одлика единственo на ВМРО-ДПМНЕ. Единствениот криминален октопод е сместен во Будимпешта и е раководен од ...
сите 179 | | | веќе видена

Британското списание „The Sun“ пишува дека бракот на најдобриот тенисер на светот има проблеми. Англичаните во текот на Вимблдон го покажаа своето вистинско ...
сите 132 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светски Македонски Конгрес: ГРАЃАНСКО-ВЕРСКА ПЛАТФОРМА “СОЈУЗ ЗА ЖИВОТ“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: