ОЈО: Виртуелниот Ел Чека доби обвинение за делото со кое Зоран Заев доби власт

Основното јавно обвинителство Кичево соопшти дека поднело обвинителен предлог против лицето кое е познато во јавноста како „Ел Чека“ за сторено продолжено ...
| | веќе видена | слични

И денешниот протест во Тетово не успеа да се реализира до крај. Демонстрантите беа блокирани од полицијата во моментот кога маршираа од ректоратот на ...
| | веќе видена | слични

Стотици демонстранти се собраа денеска во Тетово во знак на протест по повод бомбите што ги објавува на социјалната мрежа Фејсбук, корисникот со прекар „Ел ...
| | веќе видена | слични

По втор пат во Тетово се одржа протестен марш на стотина лица кои бараат меѓународна истрага за неколку судски процеси на Албанци и напуштање на политичката ...
| | веќе видена | слични

На протест во Тетово братот на Ел Чека кој на социјалните мрежи објавува нелегални снимки, Блерим Ахмети побара Собранието да изгласа законски измени со кои ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Братот на Ел Чека, Блерим Амеди, ги демантира вестите кои беа објавени во некои медиуми за неговото апсење. Во изјава за весникот , тој обвинува дека овие ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Порталот Лајмпрес , денеска објави информација, која „Слободен печат“ ја пренесе, дека мисијата на ОБСЕ интервенирала полицијата да обезбеди дозвола за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во дуелот на Канал 5 вечерва изјави дека „бомбата“ која ја емитуваше пратеникот Антонио Милошоски е од состаноците на кои ...
сите 258 | | | веќе видена

-Пациентката патувала во критичниот регион на Северна Италија и влегла на 26 февруари во земјава, информираат од Министерството. Засега нема нов случај на ...
сите 694 | | | веќе видена

Јан Кривак, новото засилување на Шкендија, за прв пат ќе има можност да игра пред навивачите на тетовските „црвено-црни“. Меѓутоа ФФМ денеска ги прифати ...
сите 110 | | | веќе видена

На вчерашниот ТВ дуел кај Зоран Заев се виде еден истрошен и исплашен политичар кој треба да одговара за стореното и знае дека ќе одговара. Вчера видовме блед ...
сите 196 | | | веќе видена

Вчера во 12,20 часот во СВР Охрид од ТППЕ Охрид, бил пријавен пожар во помошна просторија на ул.„Живко Чинго“. Од полициски службеници од СВР-Охрид излезено ...
сите 61 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОЈО: Виртуелниот Ел Чека доби обвинение за делото со кое Зоран Заев доби власт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: