Обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Основното јавно обвинителство Скопје до надлежниот Основен кривичен суд – Скопје достави обвинение против едно лице за недозволено изработување, држење и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против лицето кое завчера изврши разбојништво во центарот на Скопје кај сендвичарата „Вили“. Осомничениот, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен акт против едно лице кое се товари дека сторило кривично дело „недозволено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против лицето кое изврши разбојништво во центарот на Скопје кај сендвичарата „Вили“ на 17-ти јули 2019 ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Скопје започна истрага против скопјанец кој во центарот на Скопје кај сендвичарата „Вили“ на 17 овој месец, им вперил пиштол и ги ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Активистката Моника Ристовска е осудена на една година затвор, за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Активистката Моника Ристовска е осудена на една година затвор поради „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги.На обвинетата Ристовска во ...
| | веќе видена | слични

Моника Ристовска, активистка за легализација на канабисот за лична и медицинска употреба кај нас, денеска е осудена на една година затвор за неовластено ...
| | веќе видена | слични

На обвинетата Ристовска во изречената казна затвор и се засметува и времето поминато во притвор сметано од 11 мај оваа година. Инаку Ристовска беше приведена  ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во последните неколку недели секојдневно во земјава се бележат по речиси двесте нови случаи на заразени со Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење ...
сите 543 | | | веќе видена

На 15 јули одлучуваме дали ќе одиме напред или ќе се враќаме назад! Одлучуваме дали ќе продолжат да растат платите или ќе се полнат џебовите на луѓето на ...
сите 275 | | | веќе видена

На јутјуб каналот „Обнова на режимот“, денеска се објавени четири нови аудио снимки на кои се слуша гласот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој, ...
сите 78 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: