ВМРО-ДПМНЕ: Во државава владее рекетарска, корумпирана и криминална влада


Во Република Македонија владее рекетарска, корумпирана и криминална влада. Со СДСМ и Заев секој бизнисмен или обичен граѓанин е жртва или може да стане жртва. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ за ТВ Сител истакна дека за него нема дилема дека во овој случај виновници се двајцата осомничени кои што се извршителите. Тој вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервјуто дадено за ТВ Сител посочи дека тој воопшто нема дилема дека во случајот Рекет виновници се ...
| | веќе видена | слични
10 копии
10 копии

Зоран Заев е срам за Македонија. Зоран Заев е штетник и крадец, а не македонскиот народ кој си ја знае, почитува и негува историјата. Да се обвини сопствениот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гледајте си рекетот. Повеќе се снаоѓате во криминалот отколку во историјата, реагира опозициската ВМРО-ДПМНЕ по статусот на Зоран Заев, во кој премиерот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ му порача на премиерот Зоран Заев да си го гледа рекетот и да не се занимава со историја. Од најголемата опозициска партија велат дека местото на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

СДСМ и ДУИ се договорија за приоритетите на евентуалната идна Влада. По средбата на која беа фотографирани Љупчо Николовски и Артан Груби - најблиските луѓе од ...
сите 450 | | | веќе видена

Либанскиот претседател Мишел Аун изјави дека во истрагата за експлозијата во магацинот во пристаништето во Бејрут се трага по фактот дали станува збор за ...
сите 455 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска со обвинување за СДСМ за случувањата со поплавата во РЕК Битола. Оттаму велат дека јавноста треба да знае дека поради како што велат ...
сите 325 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1845 тестирања, а регистрирани се 155 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-51, ...
сите 526 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција кажа дека неидентификувани лица пратени од СДСМ приоѓале со понуди од 6 и 7-цифрени ...
сите 131 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Полицијата трага по исчезнатото лице, С.Н., кое вчера во велешкото село Белештевица, од надојдена вода, заедно со возило, биле однесени кон реката Вардар. Како ...
сите 364 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Во државава владее рекетарска, корумпирана и криминална влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: