Куновска: Ја разрешивте директорката на Драмски затоа што не ви ги прифаќаше ургенциите за вработувања?

Екс пратеничката на СДСМ, Софија Куновска, се приклучи на критиките кои следат откако премиерот вчера соопшти дека со бранот разрешувања ќе биде опфатена и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Актерката Софија Куновска на социјалните мрежи напиша дека е неопходно СДСМ, што поскоро да биде вратен во рацете на чесното членство. Куновска напиша статус ...
| | веќе видена | слични

Поранешната пратеничка на СДСМ, Софија Куновска, ги обвини лидерот и премиер Зоран Заев и потпретседателката и на Владата, и на владеачката партија, за валкање ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот висок функционер на СДСМ, Софија Куновска на социјалните мрежи го истакна својот револт од раководството на СДСМ и политиките кои ги спроведува ...
| | веќе видена | слични

Останато

„СДСМ води сериозни преговори со претседателите на политичките партии, со работни групи, членови на раководствата на партиите, за формирање Влада со нов ...
сите 516 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска со обвинување за СДСМ за случувањата со поплавата во РЕК Битола. Оттаму велат дека јавноста треба да знае дека поради како што велат ...
сите 326 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1845 тестирања, а регистрирани се 155 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-51, ...
сите 537 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Полицијата трага по исчезнатото лице, С.Н., кое вчера во велешкото село Белештевица, од надојдена вода, заедно со возило, биле однесени кон реката Вардар. Како ...
сите 365 | | | веќе видена

Република Македонија е црна дупка во регионот и во Европа во однос на бројот на заразени и починати од корона вирусот, ова денеска преку соопштение до јавноста ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Куновска: Ја разрешивте директорката на Драмски затоа што не ви ги прифаќаше ургенциите за вработувања?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: